TAKO SMO SE SPOMINJALI FRANCETA PREŠERNA v skupini Srnic

V dneh prihajajočega slovenskega kulturnega praznika smo v skupini Srnice s vsakodnevnimi dejavnostmi in s prireditvami počastili spomin na našega največjega pesnika, Franceta Prešerna. Življenje Prešerna je bilo že od njegovih otroških let dalje precej bolj drugačno kot življenje, ki ga otroci poznajo danes. Male radovedne glavice so z veseljem prisluhnile nekaterim zanimivostim iz njegovega življenja: Franceta Prešerna je brati in pisati naučila njegova mama Mina. Bil je nadarjen in se je pridno učil v šoli. Prešeren je bil prijazen gospod, ki je imel zelo rad otroke in jim je neprestano delil fige, zato so ga otroci klicali dr. Fig. Zaljubljen je bil v Julijo Primic, gospodično iz bogate trgovske družine, vendar mu niti njena družina niti Julija nista bili naklonjeni.

Ogledali smo si nekaj njegovih slik – portretov in se tudi sami preizkusili v vlogo slikarjev. Otroke je zanimalo, kakšna je bila njegova hiša, preko fotografij smo si ogledali njegov kip na Prešernovem trgu v Ljubljani, ogledali smo si video animacijo – Povodni mož, spoznali smo slovensko zastavo, slovensko himno.

V igralnici smo si priredili svoj kulturni program in se tako poklonili našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu.

SRNICE s Tino in Andrejo

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost