TEDEN OTROKA PRI SRNICAH

Teden otroka je za nami. Letošnji slogan je bil “Odgovor je pogovor.” V naši skupini smo za začetek spletli mrežo prijateljstva s pomočjo volne. Pri tej igri smo se vsi predstavili. Otrokom je bila igra zelo zabavna. Tako smo se še bolj spoznali. Ugotovili smo, da imamo vsi radi prijazne besede. Nekaj smo jih našteli in z njimi izdelali plakat z naslovom Mavrica lepih besed. V tem tednu smo prebrali več zgodb z jesensko tematiko, prisluhnili pesmim in jih tudi zapeli. Spoznali smo pesem Ježek teka teka, obnovili deklamacijo Ježek in listki. Odpravili smo se na jesenski pohod v gozd. Hodili smo po poti do cerkve Sv. Sebastijana, opazovali drevesa, naravo, spoznavali plodove, opazovali spremembe v naravi. Sprehodili smo se tudi do ranča s konji, kateri so bili otrokom zelo všeč. V gozdu smo si izbrali drevo, ki ga bomo hodili redno obiskovati in spremljali spremembe skozi vse letne čase. Na poti nazaj proti vrtcu smo nabrali še nekaj vej z jesensko obarvanim listjem in dopolnili dekoracijo vrtca. Ves čas smo se pogovarjali, opazovali, spremljali in se čudili vsem lepotam narave v tem letnem času.Za konec smo si ogledali lutkovno predstavo z naslovom Repa velikanka, ki smo jo zaigrale vzgojiteljice iz skupin Srnice in Levčki. Repo velikanko je izdelala naša Mojca. Otroci so ob predstavi izredno uživali in se pri ogledu zelo kulturno vedli. Spoznali so lutke, se z njimi pogovarjali, obnovili zgodbo in z lutkami zapeli nekaj pesmi o jeseni in živalih. Po ogledu predstave smo likovno ustvarjali. S flomastrom so otroci narisali vsak svojo repo velikanko. Nato so jo s čopičem in tempera barvami še pobarvali. Repe smo razstavili v garderobi, prav tako plakat Mavrica lepih besed.Tedna otroka je konec, mi pa bomo nadaljevali z lepimi besedami in veliko pogovora še naprej.
Srnice s Tino in Mojco

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost