TRADICIONALNI ZAJTRK – Enota LOKA

»Čebelice, čebelice,
saj moje ste prijateljice,
pozabi vas nikdar
ta stari čebelar.«

… se je slišalo v petek, 18. 11. 2022 iz našega vrtca, enote Loka. Obeležili smo namreč že dvanajsti Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je letos potekal pod sloganom »Zajtrk z mlekom – super dan!« Skozi cel teden so se otroci pripravljali na ta dan. Spoznavali so zdravo prehrano, izdelovali čebelice, pogrinjke za na mizo, ipd. Tudi naše kuharice so imele ta teden veliko dela. Razvajale so nas s tradicionalnimi belokranjskimi jedmi, danes pa so nam spekle pravi domači kruh z drožmi.

Za zaključek projekta so se zbrali otroci drugega starostnega obdobja v večnamenskem prostoru, kjer sta jih nagovorila ravnateljica vrtca Stanka Kure ter župan Občine Črnomelj gospod Andrej Kavšek. Otroci so ob spremljavi harmonike zapeli vsem dobro znano pesem Čebelar.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost