DAN ZEMLJE (22.4.21) IN DAN BREZ ZAVRŽENE HRANE (24.4.21) PRI PIKAPOLONICAH

V četrtek, dne 22.4. smo se Pikapolonice odpravile na dolg pohod v bližnji gozd. Na začetku smo naredili nekaj gibalnih vaj za ogrevanje. Pogovarjali smo se o zemlji, o rastlinah in smeteh. Pohod je bil zelo prijeten, otroci so po gozdu tekali, se igrali z palicami, nabirali kamenčke in pokazali na smeti, katere smo pobrali in dali v vrečo. Na koncu pa odnesli v smetnjak.

V petek, dne 23.4. pa smo se pogovarjali o zavrženi hrani. Zjutraj po zajtrku smo si podrobno pogledali kaj je ostalo v posodi za odpadke. In nato smo ugotavljali kam gre ta odpadna hrana. Odgovori so bili zanimivi (hrana gre za muce, za pujse, za kužije, v smeti,…).

Nato smo si ogledali še odpadno hrano po malici in kosilu. Poslikali smo vso odpadno hrano in naredili plakat.

Otroci so imeli tudi možnost ločevanja odpadkov, tako da so izrezane slike odpadkov nalepili v dan smetnjak.

                                                                             Mateja in Suzana

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost