EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI NA ČARDAKU

V evropskem tednu mobilnosti, ki je potekal od 16. do 23. 9. 2022 pod sloganom ˝Trajnostno povezani˝, so sodelovale vse skupine enote Čardak. Otroci so prisluhnili zgodbici o belih zajčkih, katere cilj je prispevati k spreminjanju potovalnih navad in doprinos k čistejšemu okolju. Vsakodnevno so v vrtcu označevali prihod brez avtomobila in tako »očistili« umazan kožušček zajčka. Ob spremstvu policistov so se starejše skupine odpravile na sprehod, kjer so bili opozorjeni na prometne znake ter na varno prečkanje ceste. Otrokom smo pripravili poligon varne vožnje s prometnimi znaki in prometno signalizacijo. Otroci so si pravilno pritrdili čelado ter se zapeljali s skiroji in tricikli po poligonu. Skupine so se večkrat odpravile na sprehod v okolico vrtca ter tudi v gozd. Prepoznavali so vozila in utrjevali tudi barve. Otroci so prisluhnili pesmicam o vozilih, se igrali gibalno igro Semafor, z obroči gibalno oponašali obračanje volana ter barvali vozila. Sestavljali so ceste in železnice ter z avtomobili animirali vožnjo po podlogi Mesto.

Otroci so se tekom tedna naučili in utrdili veliko pomembnih informacij o varnosti in pravilih v prometu, želimo pa si, da bi jih vsi skupaj vestno upoštevali.

VZGOJNI TIM ENOTE ČARDAK

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost