Januarsko dogajanje pri Račkah na Majerju

Z mesecem januarjem smo se Račke v nujnem varstvu vrnile v svojo igralnico na Majerju ter jo napolnili z vriskom in smehom.

Spoznavali smo svoje telo, dele telesa in njihovo delovanje ter preizkušali, kaj vse zmoremo s posameznimi deli telesa.

Razveselili smo se snega in se z njim igrali v igralnici.

Spoznali smo kamišibaj in prisluhnili zgodbi Muca Copatarica (avtorica E. Peroci). Skupaj smo na blazini med množico copat iskali svoje copate, otroci pa so se že poskušali samostojno sezuti copate.

Odpravili smo se tudi na sprehode, opazovali okolico vrtca, še najbolj pa so otroci uživali na asfaltiranem delu igrišča, kjer so potiskali velike tovornjake in samokolnice, se igrali z žogami ter lovili milne mehurčke.

Mesec pa smo zaključili s praznovanjem 1. rojstnega dne naše novinke. Luštno je bilo.

Ostanite zdravi in upamo, da se kmalu zopet vidimo.

Vzgojiteljici Andreja in Katarina