SRNICE IN PINGVINČKI RAZISKUJEJO – GRAD GRADAC

V četrtek, 2. junija, smo se skupini Srnice in Pingvinčki z vlakom odpeljali v Gradac. Že ob prihodu v Gradac smo na železniški postaji naleteli na zaklad, v katerem je bil zemljevid, fotografije in raziskovalno vprašanje za mlade raziskovalce.

Naš cilj je bil grad Gradac, ki smo ga že v vrtcu v sklopu Spoznavanja Bele krajine skozi pravljice spoznali v pripovedki »Kako so gosi pregnale Turke«. Ogledali smo si kulturne znamenitosti, poiskali spominsko ploščo, grb gradu, se seznanili z zgodovino, si v domišljiji skozi pripovedovanje pričarali življenje plemičev in hlapcev in se v senci vrb ob vznožju reke Lahinje, ki se vije okoli celotnega grajskega posestva, privoščili prijeten oddih.

In že smo se morali vrniti na železniško postajo in se znova z vlakom odpeljali v Črnomelj.

Ugotovili smo, da ni kar tako biti  raziskovalec. Zjutraj smo se morali zgodaj zbuditi, se hitro odpraviti na železniško postajo, spremljati zemljevid, poiskati različne raziskovalne točke, paziti na čas vrnitve, upoštevati vsa navodila in se varno ravnati v prometu in v novem okolju.

Vse to nas je zelo razveselilo in hkrati utrudilo, da smo tistega dne komaj čakali na zaslužen počitek.

                                                          Srnice in Pingvinčki z Andrejo, Tino, Katarino in Darjo

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost