Kako je Črnomelj dobil ime?

»Iz Črnomlja smo doma, naše mesto vsak pozna«,  so vrtčevsko himno zapeli otroci iz skupin Srnice, Pingvinčki in Delfinčki. Dva dni pred državnim praznikom je Vrtec Otona Župančiča Črnomelj pripravil dogodek v čast mestu Črnomelj, ki je letošnje leto razglasil za Leto domovine 2024.

V svojem govoru je ravnateljica Stanka Kure nagovorila, do zadnjega kotička polno dvorano Kulturnega doma Črnomelj, starše, otroke, stare starše, sodelavce, da je prav najmlajša generacija tista, ki bo prenašala našo dediščino naslednjim rodovom.  Zgodovina je spisala že mnogotere zgodbe, na nas pa je, da jim damo primeren pomen in veljavo. Ob tej priložnosti so vzgojiteljice pripravile dramsko igrico z naslovom Kako je Črnomelj dobil ime? V kulturnem programu se je predstavila otroška folklorna skupina s petjem in plesom Ob bistrem potoku je mlin in Bodimo veseli.

S prostovoljnimi prispevki, ki jih bomo namenili nakupu senzoričnih igrač za otroke v oddelku prilagojenega programa, smo zbrali 630 evrov.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost