KAKO SE JE LEŠNIK NAUČIL ROPOTATI (gledališka predstava)

Na našem igrišču rasteta dve leski.  V jesenskem času sta nas razveselili z lešniki, ki so  jih otroci z veseljem nabirali. Vzgojiteljicam se je porodila zamisel, da bi lahko naredile gledališko predstavo.

V gledališki predstavi nastopa  lešnik, ki se izmuzne nadevu za lešnikovo potico in se sprehaja po stanovanju. Med potepom sreča in spoznava naslednje  instrumente. Strgalo, ki se oglaša kot žaba, triangel, ki cinglja in kitaro, ki prav posebno lepo igra. Lešnik si tudi želi postati glasbilo. Ves žalosten se vrne nazaj v kuhinjo. Tam zagleda 2 žalostna lončka. Skupaj z njima lešnik in lončka postanejo ropotulja.

Otroci so zelo uživali v predstavi in novim zvokom glasbil.

Polona, Tina M., Tina K., Sanja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost