MEDNARODNI DAN STRPNOSTI

V tednu od 16. 11. do 19. 11. je potekal Mednarodni dan strpnosti. Letošnja tema je bila “Z DRUGIMI RAVNAJ TAKO, KOT SI ŽELIŠ, DA BI DRUGI RAVNALI S TABO”. V enoti Loka smo sodelovale Sovice, Čebelice, Muce, Lisičke, Žabice in Miške. Otrokom smo predstavili pravljico Grdi raček (Hans Christian Andersen) in Pekarno Mišmaš (Svetlana Makarovič). Brihtne glave so ugotovile, da obe govorita o prijateljstvu, spoštovanju in strpnosti. S pravljicami smo želeli otrokom predstaviti odnos živali do Grdega račka in nespoštljivo obnašanje vaščanov do peka Mišmaša. Pogovarjali smo se o nestrpnosti in strpnosti, ustvarjali likovne izdelke, izpeljali krog strpnosti, rajali na pesem Mi se imamo radi, naredili zapestnice prijateljstva … Vse skupine smo pripravile tudi razstavo umetniških del.

Anita Novosel

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost