MI SE Z AVTOBUSOM PELJEMO, DOBRO VOLJO MELJEMO

Skupina Metuljčki smo se odpravili na izlet z avtobusom. Z nami je odšla tudi pomočnica ravnateljice, Vesna. Odpeljali smo se na Omoto k družini Žugelj, kjer sta nas toplo sprejela Rozi in Franc.  Na kmetiji sta nas pozdravila kuža Šapi in muca Mici. Rozi nam je z veseljem  pokazala kokoške, Franc pa majhnega pujska. Nato smo pokukali še k sosedovi Nuši, ki nam je pokazala kozice. Pomagali smo kozicam pri hranjenju in pri kokoškah pobrali jajčka.

Rozi in Franc sta nam ponudila domač jabolčni sok in slane prigrizke. Izza ovinka je prišel še Jožko s harmoniko. Skupaj smo zapeli in zaplesali ljudske pesmi.

Družini Žugelj, sosedi Nuši in Jožkotu se zahvaljujemo za njihov čas in trud, Vesni pa za prijetno spremstvo. Preživeli smo čudovito dopoldne in se imeli zelo lepo. Bilo je prekrasno.

Metuljčki, Metka in Urška

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost