Moja domovina, moj svet

Občina Črnomelj je letošnje leto razglasila za LETO DOMOVINE kot spomin na številne pomembne dogodke, ki so se v letih 1944 in 1945 odvijali v na osvobojenem ozemlju v Beli krajini.

Z letom domovine skušamo ozavestiti vse generacije, kako dragoceno je imeti svobodno in napredno domovino, in spodbuditi razmišljanja o lepotah in posebnostih našega doma, lokalnega okolja in države, v kateri živimo.

Območna izpostava JSKD Črnomelj je na podlagi tega razpisala LITERARNI natečaj z naslovom “Vsaka domovina ima svoje nebo” in LIKOVNI natečaj “Moja domovina, moj svet”, kar je tudi skupni naslov razstave na Petrovem trgu, ki so jo odprli v petek, 24. 5. 2024. V krajšem kulturnem programu so nastopili otroci iz Vrtca Otona Župančiča Črnomelj.

Na likovnem natečaju sta sodelovali skupini Konjički in Ribice z mentoricami Suzano V., Tino P., Leo D., Matejo N., Andrejo S., in Simono M. Š.

Foto: Jani Pavlin

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost