NAGRAJENA SLIKA

V mesecu marcu smo skupina Ježki (1-2) sodelovali pri projektu in natečaju Spodbujamo prijateljstvo. V sklopu projekta smo izvajali različne dejavnosti, preko katerih so imeli otroci možnost razvijat pripadnost skupini, sposobnost in načine za vzpostavljanje, vzdrževanje in uživanje v prijateljskih odnosih z enim ali več otroki.

Naša izhodiščna točka projekta je bila različnost med otroci, tako po razvoju, zanimanju, karakterju… Vsak izmed njih pa prisostvuje delček k identiteti skupine Ježki. Odločili, da naredimo skupno sliko s pečati otrok. Slika je nastala tako, da smo velik format papirja vstavili v kartonski okvir, pomočili žogico v barvo in si jo s pomočjo kartona podajali. Žogica je za seboj po papirju puščala črto oz. sled. Otroci so z navdušenjem opazovali nastajanje slike. Ker se otroci ne znajo podpisat, so otroci naredili s prstno barvo odtis roke. Nastale odtise sva s sodelavko izrezali in jih skupaj z otroki nalepili na sliko.

Veseli in ponosni smo, da je bila naša slika med številnimi sodelujočimi nagrajena. Bravo otroci!

Otroci so prejeli paket presenečenja, ki so ga z velikim navdušenjem odpirali in se razveselili praktičnih nagrad.

Tina in Katarina z Ježkih