OBISK POLICISTA VRTCA MALA HIŠKA IN DIJAŠKI DOM

V torek, 29.3.2022  nas je v okviru projekta PASAVČEK v katerega so vključene skupina MUCE (mala hiška) 5-6 let in skupina ŽABICE (dijaški dom) 3-4 leta, obiskal policist iz policijske postaje Črnomelj. Projekt PASAVČEK in POLICIST nas učita k pravilni uporabi otroških varnostnih sedežev ter pripenjanju z varnostnimi pasovi med vožnjo. Ob razlagi policista o varnosti v prometu so otroci in vzgojiteljice izvedli sprehod s pravilnim vedenjem v vlogi pešca. Otroci spoznajo: pravilno prečkanje ceste, spoznajo delo policista, spoznajo policijsko vozilo z vklopljenimi rotacijskimi lučmi, spoznajo opremo policista: palico, orožje, lisice, loparček STOP, VOKI-TOKI…Na koncu obiska so se otroci razveselili maskote PASAVČKA in odsevnikov za roke, ki nam jih je podaril policist. Zato se v imenu otrok in vzgojiteljic MALE HIŠKE in DIJAŠKEGA DOMA zahvaljujemo policistu iz policijske postaje Črnomelj.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost