PRVO SREČANJE Z ANIMIRANIM FILMOM PRI ČEBELICAH

V torek, 4. 2. 2020, in v sredo, 5. 2. 2020, smo Čebelice dobile prav poseben obisk. Obiskal nas je prijazni gospod iz društva Slon. V torek nam je s pomočjo projektorja in platna predvajal nekaj animiranih filmov. Po ogledu nam je gospod razložil, kako je posamezen animiran film nastal. Drugi dan srečanja pa smo si ogledali več različnih optičnih igrač, nad katerimi smo bili navdušeni. Spoznali smo tudi veliko novih izrazov v svetu optičnih pripomočkov kot so npr. slikofrc, filmski trak, taumatrop, kolo življenja in na koncu še folioskop. Otroci smo sodelovali pri izdelavi kratkega filma (plišasto igračo muco smo tako premikali in fotografirali, da je na posnetku izgledalo kot da hodi v krogu). Nad svojim izdelkom smo bili navdušeni. Na koncu smo izdelali še vsak folioskop, ki smo ga odnesli domov.

Izvedeli in videli smo veliko novega ter bili nad novim znanjem navdušeni.

Društvu Slon se zahvaljujemo za obisk.

Čebelice s Tino in Vesno.

 

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost