POMEMBNO OBVESTILO ZA STARŠE

Spoštovani starši, 

obveščamo vas,  da smo bili dne, 14. 10. 2020, obveščeni, da imamo v enoti Loka, potrjeno okužbo s korona virusom pri strokovni delavki. Vzpostavili smo kontakt s predstavnikom NIJZ-a, ki nam je podal navodila za nadaljnje ukrepanje.

Nobenemu  od ostalih zaposlenih ali otrok ni odrejena karantena.

Starše naprošamo, da se otroci skupin, ki so v novem vrtcu enote Loka izogibajo vsem nenujnim stikom z ostalimi ljudmi. To velja še posebej za stike s starejšimi in tistimi, ki imajo kronične bolezni.

V obdobju 10 oz. 14 dni spremljajte svoje zdravstveno stanje. Če se v tem času pri otroku ali pri vas pojavijo simptomi ali znaki covid – 19 (slabo počutje, prehladni znaki, kašelj, vročina, težko dihanje, glavobol, bolečine v mišicah, izguba vonja in / ali okusa, bolečine v žrelu …), ostanite doma in pokličite osebnega ali dežurnega zdravnika, kjer boste prejeli nadaljnja navodila.

Prosimo vas, da upoštevate priporočila za preprečevanje širjanja okužbe SARS – COV – 2:

  • Vzdržujte medsebojno razdaljo vsaj 2 m.
  • Ne dotikajte se ust, nosu in oči.
  • Redno si umivajte roke z milom in vodo.
  • V primeru, da voda in milo nista na razpolago si roke razkužujte.
  • Uporabljajte maske v skladu s priporočili.
  • Izogibajte se zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje več ljudi.
  • V kolikor je mogoče opravljajte delo od doma.
  • Izogibajte se stikom z ljudmi, ki kažejo znake okužbe z nalezljivimi bolezni.
  • UPOŠTEVAJTE VSA NAVODILA ZA STARŠE, KI SO OBJAVLJENA NA SPLETNIH STRANEH VRTCA TER V PISNI OBLIKI NA VHODIH V VRTEC.

Ostanite zdravi.

S spoštovanjem,

ravnateljica  Petra Pezdirc Stopar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost