TIK TAK URICA

Čas je pojem, ki je za predšolskega otroka težko dojemljiv, ker ga ne vidi, ne sliši. Otroci iz skupine Srnice in vzgojiteljici smo ga iskali v književni literaturi, slikanicah, glasbeni pesmici, gibalnih in rajalnih igrah. Ob tem smo spoznavali številke, obliko na uri, pojem kratek-dolg kazalec, se pogovarjali, kaj se vse zgodi v enem dnevu in gibalno ponazorili, iskali po zvoku budilko v igralnici, izvajali ritmične vzorce in tiktakali kot urice, poslušali klasično glasbo in se plesno izražali. Vse to in še marsikaj. Otrokom je bila med drugimi igrami zelo všeč stara rajalna igra Medved še spi. Igrali smo se je tako, da smo z izštevanko določili medveda, ki bo ‘spal’ v sredini kroga. Ostali smo hodili v krogu okoli spečega medveda in govorili, včasih peli Ura je ena, medved še spi, ura je dve, medved še spi… Ko je medved slišal: ura je dvanajst, se je medved zbudil in lovil otroke.

Srnice, Tina in Andreja

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost